7 DAŽNIAUSIAI PASITAIKANČIOS KLAIDOS KELIONĖJE: KAIP JŲ IŠVENGTI

Kiekvienas prieš ilgai lauktą kelionę šiek tiek nerimaujame.

Ar tikrai viską pasiėmiau? Ar bilietai vietoje? Galų gale, ar nuvykus viskas klosis pagal planą? Anot specialistų, pradedantieji keliautojai dažnai užmiršta kelis itin svarbius aspektus.

Pateikiame dažniausiai pasitaikančias klaidas kelionėje bei jų sprendimo būdus.

  1. DINGĘS LAGAMINAS

Leidžiantis į tolimą kelionę, tikėtina, kad skrisite ne tik su rankiniu, bet ir su registruotu bagažu.

Deja, kartais nutinka taip, kad registruotas bagažas pasimeta ir jus pasiekia tik po kelių dienų. Specialistai pataria visuomet apie tai pagalvoti, nes atsarga gėdos tikrai nedaro. Tai reiškia, kad galite įsidėti keletą reikalingiausių drabužių, apatinių bei higienos priemonių į rankinį bagažą.

Taip apsidrausite nuo papildomų nemalonumų bei išlaidų.

  1. PASIKEITĘ KELIONĖS PLANAI

Nors ir esate suplanavę  tobulą kelionės maršrutą, nebijokite plano koreguoti, keisti ir elgtis šiek tiek spontaniškai.

Juk gali keistis įvairios aplinkybės – oras, Jūsų savijauta, transportas. Negana to, nusiteikite, kad galite neįvykdyti viso kelionės plano ir dėl to nei kiek nesijaudinkite.

Juk atvykote pailsėti, o ne bėgte bėgti iš vieno objekto į kitą.

Keliones planas -nuorodos.lt

  1. NEPASITIKĖKITE VIETINIŲ PATARIMAIS AKLAI

Dažnam gali atrodyti, kad vietinių patarimai yra patys geriausi.

Vis dėlto, dažnai taip nėra. Anot specialistų, svarbu įvertinti tai, kad kai kurie vietiniai gali būti suinteresuoti pasipelnyti iš turistų.

Taigi paklausus, kur skanu pavalgyti, vietinis gali nurodyti nebūtinai tą restoraną, kuris jam pačiam patinka. Dažnu atveju tai gali būti restoranas, su kuriuo vietinis bendradarbiauja ir už kiekvieną atvestą turistą gauna tam tikrą pinigų sumą.Visada tikrinkite informaciją ir galutinį sprendimą priimkite patys.

vietiniu patarimai kelionėje -nuorodos.lt

  1. SKAITYKITE ATSILIEPIMUS

Bene geriausia būdas įvertinti vieną ar kitą objektą, restoraną bei viešbutį yra atsiliepimai.

Jeigu kelionėje naudojate tokias mobiliąsias programėles kaip „Trip Advisor”, nepamirškite paskaityti ir komentarų skilties. Dažnai ten būna pateikta konstruktyvios kritikos bei lankytojų darytų nuotraukų.

Naudingų patarimų apie keliones galite rasti Lietuviaikeleliauja.lt portale arba užduoti klausimus šio tinklalapio grupės nariams. Tikrai sulauksite naudingų atsakymų ir taip išvengsite nemalonių netikėtumų.

  1. PASIDOMĖKITE, AR UŽSIENYJE VEIKS JŪSŲ BANKO KORTELĖ

Tai viena dažniausiai pasitaikančių klaidų. Kai kurie bankai turi padidintos rizikos šalių sąrašą, kuriose klientui neįspėjus banko mokėjimo kortelė yra ribojama.Apie tai būtina pasidomėti ir įspėti banko darbuotojus iš anksto.

Kitu atveju nuvykę į egzotinę šalį galite likti be pinigų.

  1. NEPALIKITE SAVO DAIKTŲ BE PRIEŽIŪROS

Nors skamba itin paprastai ir aiškiai, pradedantieji keliautojai dažnai tai pamiršta.

Apvogti galite būti beveik bet kur, taigi visuomet būtina išlikti budriems. Praradę dokumentus svetimoje šalyje galite turėti itin daug nesklandumų, tad geriau imtis visų įmanomų priemonių, kad to išvengtumėte.

  1. PASIRŪPINKITE ATSARGINĖMIS NUOTRAUKŲ KOPIJOMIS

Kelioniu nuotraukos -nuorodos.lt

Kiekvienas kelionėje padarome tūkstančius gražių nuotraukų su kvapą gniaužiančiais vaizdais.

Taigi tikrai nesinorėtų visų jų prarasti dėl virusų, pavogto fotoaparato ar kitų nelaimingų įvykių. Itin svarbu nepamiršti pasirūpinti bent labiausiai patikusių nuotraukų atsarginėmis kopijomis. Jas galite saugoti USB, įsikelti į kompiuterį, elektroninį paštą ar kur kitur.

Komentarų nėra

Parašykite komentarą